BOZE CIALO W REZ. JANA KOMASY, TEGOROCZNE POLSKIE ZGLOSZENIE DO OSKARA W KATEGORII FILMOW OBCOJEZYCZNYCH NA 31. FESTIWALU FILMU POLSKIEGO W AMERYCE

BOZE CIALO, najnowszy film Jana Komasy (Sala samobojcow, Miasto 44), który jest polskim kandydatem do Oskara w kategorii filmow obcojęzycznych, zostanie pokazany na 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce w niedziele, 10 listopada o godz. 17:30 w kinie AMC Village Crossing 18 oraz w sobote, 16 listopada o godz. 20:30 w kinie Copernicus Center. Film otrzymal dwie nagrody na festiwalu filmowym w Wenecji oraz został obsypany znaczącymi nagrodami na ostatnim festiwalu w Gdyni, otrzymując m.in. nagrodę za najlepsza rezyserie oraz najlepszy scenariusz. Pokazywano go również na Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

20-letni Daniel po warunkowym wyjściu z poprawczaka, gdzie odbywał karę za brutalne przestępstwo, szukając odkupienia musi stawić czoła swoim wewnętrznym demonom. Uciekając przed kłopotami, które go prześladują i ukrywając się przed przeszłością, udaje księdza w małym miasteczku. Tymczasem przybycie tego charyzmatycznego młodego kaznodziei daje sposobność jego podzielonej trzodzie, by zaczęła się leczyć po przebytej tragedii. Ale nie każdy jest zdolny do wybaczenia lub wybawienia, a podążanie drogą do zbawienia może również prowadzić na manowce.

Wystepujacy w roli glownej 27-letni Bartosz Bielenia, aktor znany przede wszystkim z rol teatralnych, został uznany za filmowe objawienie, tworząc przejmujaca role Daniela. Otrzymal on wlasnie nagrodę dla najlepszego aktora na Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Partneruja mu Lukasz Simlat, Aleksandra Konieczna i Eliza Rycembel. Producentami filmu sa Leszk Bodzak i Aneta Hickinbotham, Aurum Film.

Film trwa 115 minut i posiada angielskie napisy.

W pierwszych 10-dniach wyświetlania film obejrzało w Polsce już ponad pol miliona widzow. Film posiada amerykańskiego dystrybutora Film Movement i wejdzie do kin Stanach Zjednoczonych w przyszłym roku.

Bilety mozna nabywac juz TUTAJ (AMC Theatre) lub TUTAJ (Copernicus Theatre), na stronie internetowej www.pffamerica.com oraz telefonicznie pod numerem 773-486-9612.

Kino AMC Village Crossing 18 miesci sie przy 7000 N. Carpenter Ave. (przy Central Ave.). Kino posiada obszerny bezplatny parking. Kino Copernicus Center znajduje się przy 5216 W. Lawrence Ave, (przy autostradzie I-90); również posiada duzy parking.

31. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce odbedzie sie od 9 do 24 listopada br. w trzech glownych lokalizacjach. W programie znajdzie sie ponad 80 filmow fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Festiwal dedykowany jest Milosowi Stehlikowi, przedwczesnie zmarlemu w tym roku wybitnemu promotorowi kina wschodnioeuropejskiego w Ameryce, wielkiemu przyjacielowi polskiego filmu.
Pelen rozklad projekcji festiwalu można znaleźć na stronie www.pffamerica.com  Dodatkowe informacje mozna uzyskac pod numerem 773-486-9612.

Glownymi sponsorami 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce sa: Senat RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Star-Tech Glass, Fundacja Kopernikowska oraz Society for Arts.

Głównymi sponsorami medialnymi są Polskie Radio 1030 AM &104.7 FM., iTVN, Onet, Dziennik Zwiazkowy oraz Monitor.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt