2023-pffa-poster

35 edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, jednej z największych imprez filmowych w Chicago, odbędzie się w dniach 4 – 19 listopada 2023 roku, w trzech kinach metropolii chicagowskiej. W programie tej imprezy znajdzie się blisko 70 nowych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji w większości z napisami angielskimi.

Oficjalna Gala Otwarcia festiwalu odbędzie się w sobotę, 4 listopada o godz. 20:00 w nowoczesnym kompleksie kinowym AMC NewCity 14 (1500 N. Clybourn Ave. przy North Ave. w Lincoln Park, Chicago)

Oficjalne zamknięcie festiwalu i ceremonia rozdania nagród odbędzie się w niedziele, 19 listopada o godz. 15:00 w tym samym kinie. Na Gale Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiązują osobne zaproszenia.

Przez cały okres festiwalu będzie trwał plebiscyt na najciekawszy film fabularny i dokumentalny. Najciekawsze filmy otrzymają nagrody Złotych Zębów.

Pojedyncze bilety kosztują $19 na seanse filmów fabularnych i $12.50 na filmy dokumentalne. Szczególnie polecamy popularne karnety festiwalowe (ważne dla jednej osoby), które pozwalają na znaczne oszczędności. Karnet kosztuje $88 na 7 dowolnie wybranych filmów.  Karnety nie obejmują wieczoru otwarcia, zamknięcia i imprez specjalnych.

Zaproszenia i bilety na seans otwarcia PFFA można nabywać przez internet ze strony festiwalowej (www.pffamerica.com), przez telefon płacąc kartą kredytową (tel. 773.486.9612), można też zamawiać w Towarzystwie Sztuki (1112 Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642), czeki należy wystawiać na: Society for Arts.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt