pffa2020-color-pl

32 edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, jednej z największych imprez filmowych w Chicago, odbędzie się w dniach 7 – 22 listopada 2020 roku, w dwóch kinach metropolii chicagowskiej oraz online. W programie tej imprezy znajdzie się blisko 70 nowych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji w większości z napisami angielskimi.

Oficjalna Gala Otwarcia festiwalu odbędzie się w sobotę, 7 listopada o godz. 19:30. oraz w niedzielę, 8 listopada o godz. 18:00 w kinie Copernicus Center  (5216 W. Lawrence Ave., Chicago). Parking kina jest bezpłatny.

Oficjalne zamknięcie festiwalu odbędzie się w Copernicus Center w niedzielę, 22 listopada o godz. 18:00. Na Galę Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiązują osobne zaproszenia.

Przez cały okres festiwalu będzie trwał plebiscyt na najciekawszy film fabularny i dokumentalny. Najciekawsze filmy otrzymają nagrody Złotych Zębów.

Pojedyncze bilety kosztują $18 na seanse filmów fabularnych i $12.00 na filmy dokumentalne. Szczególnie polecamy popularne karnety festiwalowe (ważne dla jednej osoby), które pozwalają na znaczne oszczędności. Karnet kosztuje $85 na 7 dowolnie wybranych filmów.  Karnety nie obejmują wieczoru otwarcia, zamknięcia i imprez specjalnych.

Zaproszenia i bilety na seans otwarcia PFFA można nabywać przez internet ze strony festiwalowej (www.pffamerica.com), przez telefon płacąc kartą kredytową (tel. 773.486.9612), można też zamawiać w Towarzystwie Sztuki (1112 Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642), czeki należy wystawiać na: Society for Arts.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt