here-we-live_tu-si-yje

Mało znana historia niewyobrażalnej ludzkości, hojności i życzliwości. Pod koniec II Wojny Światowej grupa polskich ambasadorów w Bombaju, prowadzona przez Kirę Banasińską i wspierana przez lokalną społeczność indyjską, wysłała konwój z pomocą i żywnością, tysiące mil do Iranu, gdzie polscy uchodźcy z sowieckich gułagów, którzy przebyli drogę pieszo z Syberii, cierpieli z niedożywienia. Ekspedycja miała w drodze powrotnej przywieźć do Indii 5 500 kobiet i dzieci. Znaleźli oni schronienie specjalnych osadach w Indiach w trzech miejscach: Vallivade, Panchgani i Jamnagar.

Ponad 70 lat później wiele z tych osób, już podeszłym wieku, powraca do miasta Vallivade, gdzie kiedyś udało im się znaleźć bezpieczeństwo i odkryć radości dzieciństwa.

 

ANJALI BHUSHAN
Director, director of marketing & distribution, distributor, film & theatre journalist, producer and voice designer. A graduate with honors in English Literature from Gargi College (1993), Delhi University, Anjali went on to do a Master’s degree in Mass Communication from MCRC (1995), Jamia University, where she excelled in filmmaking while also harnessing her skills as a cinematographer (video and 16mm), editor, sound-recordist and photographer.

Social hosted video URL is empty.

pokazy

Gallery Theatre
(1112 N. Milwaukee Ave., Chicago)

czwartek, 14/11/2019 20:45

2019, 45 min, India, Poland
English, Polish with English subtitles

 

Direction/Reżyseria
ANJALI BHUSHAN

Script/Scenariusz
ANJALI BHUSHAN

Cinematography/Zdjęcia
PAWEŁ LABE,
MICHAŁ SOSNA,
NICK SHEPARD,
SANDEEP VERMA,
PRZEMYSŁAW BUDZICH,
ANJALI BHUSHAN

Editing/Montaż
KATARZYNA LEŚNIAK

Sound/Dźwięk
KRZYSZTOF RIDAN

Music/Muzyka
SANDESH SHANDILYA

Produced by/Produkcja
APRICOT SKY ENTERTAINMENT,
FILM POLSKA PRODUCTION

Producers/Producenci
ANJALI BHUSHAN,
KRZYSZTOF SOŁEK,
MAŁGORZATA CZAUSOW

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt