fighter

obsada
Piotr Stramowski (Tomek Janicki), Mikołaj Roznerski (Marek „Pretty Boy”), Katarzyna Maciąg (Magda), Aleksandra Szwed (Agata), Wojciech Macwaldowski (Jerzy)

 

Film opowiada o zawodniku MMA – Tomku Janickim, który ma wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę u swojego boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Kiedy w ostatniej chwili federacja zamienia prestiżowe starcie na Freak Fight z udziałem boksera Marka „Pretty Boya” Chmielnickiego, Tomek wpada we wściekłość. Pod wpływem emocji podejmuje kilka złych decyzji. Te wystarczają, by jego kariera z dnia na dzień legła w gruzach. W konsekwencji okryty niesławą opuszcza miasto, by z dala od medialnego zgiełku ułożyć sobie życie na nowo. Szansa na to pojawia się, kiedy poznaje panią doktor – Magdę. Para zakochuje się w sobie, ale nad Tomkiem znów zbierają się czarne chmury. Szantażowany przez groźnego gangstera zawodnik nie ma wyboru. Musi wrócić na ring i zmierzyć się z dawnym rywalem. Lecz tym razem na jego zasadach i w jego dyscyplinie – czyli w bezkompromisowym, bokserskim starciu, które będzie oglądać cała Polska.

 

KONRAD MAXIMILIAN
Director and screenwriter. Studied Architecture at the Wroclaw University of Science and Technology (2005) and Directing at the Raindance Film School in London (2013). In 2001–2004, performer and assistant director at the Studencki Teatr Prób at the Impart Art Centre in Wroclaw. In 2015 he directed “Forge of Heroes”, a documentary shown in Poland, UK, and Brazil. “Fighter” is his feature film debut.

FILMOGRAPHY
2019                Fighter

pokazy

Copernicus Center
(5216 W. Lawrence Ave., Chicago)

czwartek, 14/11/2019   20:45

2019, 95 min, Poland
Polish with English subtitles

 

Direction/Reżyseria
KONRAD MAXIMILIAN

Script/Scenariusz
KONRAD MAXIMILIAN

Cinematography/Zdjęcia
ARKADIUSZ TOMIAK,
PIOTR UZNAŃSKI

Art Direction/Scenografia
KATARZYNA SOBAŃSKA,
MARCEL SŁAWIŃSKI

Music/Muzyka
ATANAS VALKOV

Editing/Montaż
ŁUKASZ SWARYCZEWSKI

Sound/Dźwięk
MATEUSZ ADAMCZYK,
SEBASTIAN WITKOWSKI,
JAKUB JERSZYŃSKI,
STANISŁAW NAJMIEC

Produced by/Produkcja
DOMINO FILM

Producers/Producenci
MAŁGORZATA DOMIN,
DOMINIKA MANDLA

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt