auschwitz-report_raport-z-auschwitz

Ukazuje on nieznane dotąd dokumenty świadczące o tym, że Polacy już od 1941 roku do końca wojny informowali wszystkich aliantów o sytuacji w obozach zagłady na terenie okupowanej Polski. Reżyser dotarł do polskich raportów, które znajdują się w brytyjskich archiwach i są niezbitym dowodem zbrodni niemieckich na Żydach oraz zaangażowania Polski w informowaniu o tym świata. Zaznaczył, że film opowiada o tym, że na Zachód, poprzez Londyn i USA, docierały nie tylko raporty Witolda Pileckiego i Jana Karskiego, ale również dziesiątki innych raportów, ukazujących sytuację w okupowanej Polsce i obozach.

W filmie reżyser Krzysztof Brożek pokazuje obojętność Zachodu w czasie II wojny światowej na doniesienia Polskiego Państwa Podziemnego o Holokauście.

 

KRZYSZTOF BROŻEK

Born in 1968 in Tarnów.  Historian, screenwriter, director and producer of documentary films, journalist. He graduated from the Faculty of History at the Jagiellonian University. He also completed studies in Scenic Design at PWSFTViT in Łódź.  As a director and screenwriter, he works with TVN and Discovery History.

Social hosted video URL is empty.

screenings
Gallery Theatre
(1112 N. Milwaukee Ave.)

sroda, 18/11/20   19:30  

2019,   min, Poland
Polish with English subtitles

 

Direction/Reżyseria
KRZYSZTOF BROŻEK

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt