Daty i kina 32. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce
7 – 22 listopada 202

32. edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA), najwiekszej imprezy promujacej film polski i najwiekszej cyklicznej polskiej imprezy kulturalnej poza Polska, odbedzie sie w tym roku w formie hybrydowej od 7 do 22 listopada w dwoch kinach metropolii chicagowskiej oraz wirtualnie poprzez pokazy online.

Pod wymownym tytulem Contra spem spero (Wbrew nadziei mam nadzieje), tegoroczny festiwal probuje pokonać problemy i przeszkody związanie z epidemia wirusa COVID-19, udowadniajac determinacje w kontynuacji swojej misji oraz kontynuując wieloletnia tradycje jesiennych pokazow filmu polskiego dla oddanej chicagowskiej publiczności. W czasie imprezy będą rygorystycznie przestrzegane wszystkie wymogi związane z pokazami publicznymi. Egzekwowane będzie noszenie masek, ograniczenie liczby publiczności oraz zachowanie właściwych odleglosci według regul wyznaczonych przez lokalne władze. W przypadku kilku seansow w ciągu dnia (tylko w weekendy) będą obowiazywaly dluzsze przerwy sanitarne.

 

 

Oficjalna Gala Otwarcia festiwalu odbedzie sie w sobote, 7 listopada o godz. 19:30 w jednym z największych kin w Chicago historycznym Centrum Kopernikowskim (5216 W. Lawrence Ave. przy autostradzie I-90), wybranym nie tylko z uwagi na swietne polozenie, ale także ze wzgledow bezpieczeństwa, aby zapewnić wlasciwe rozmieszczenie publiczności. Parking kina jest bezpłatny. Wszyscy widzowie tego wieczoru otrzymaja cenne prezenty.

Oficjalne zamkniecie festiwalu i ceremonia ogloszenia nagrod odbedzie sie w tym samym kinie w niedziele, 22 listopada o godz. 15:00. Na Gale Otwarcia i Zamkniecia obowiazuja osobne imienne zaproszenia. Zapowiedzi oraz prezentacja gości zostaną czasowo ograniczone. Obie imprezy będą miały charakter fundraisingowy, a zebrane srodki bedą przeznaczone na pokrycie kosztów organizacji Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce w tym szczególnie trudnym roku. Donacje podlegają odpisom podatkowym zgodnie z istniejącym prawem.

Ponadto projekcje odbywać się będą w Kinie Galeryjnym (1112 Milwaukee Ave.), znanym z kultowego programu filmow dokumentalnych docsPace; kino to również posiada najwyzszej jakosci sprzet cyfrowy, luksusowe fotele i nowoczesny system dzwiekowy. Kino ma ograniczony bezpłatny parking. Rekomenduje się wcześniejsze rezerwacje biletow.

Karnety festiwalowe sa dostepne w sprzedaży od 5 pazdziernika, zas bilety na pojedyncze seanse bedzie mozna zakupic online oraz przez telefon od 20 pazdziernika. Pelen program 32. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce zostanie podany do wiadomosci publicznej w tym samym czasie.

Po szczegolowe informacje nalezy kontaktowac sie z biurem PFFA pod numerem: 773-486-9612 lub pod adresem pffamerica@pffamerica.com, a takze odwiedzajac oficjalna strone festiwalu: www.pffamerica.org.

32. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce jest mozliwy w czesci dzieki wsparciu oficjalnych sponsorow imprezy: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Kopernikowskiej, Star-Tech Glass, Towarzystwa Sztuki oraz instytucji i osob prywatnych.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt