31 edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA), największej imprezy promującej film polski i największej cyklicznej polskiej imprezy kulturalnej poza Polską, odbędzie się w tym roku w trzech głównych kinach metropolii chicagowskiej od 9 do 24 listopada.

Oficjalna Gala Otwarcia festiwalu odbędzie się w nowoczesnym kompleksie kinowym AMC Village Crossing 18 (7000 N. Carpenter Rd.@ corner of Central Ave., Skokie) w sobotę, 9 listopada o godz. 20:00. Parking kina jest bezpłatny. Wszyscy widzowie tego wieczoru otrzymają cenne prezenty.

Uroczystą Galę Otwarcia VIP poprzedzi oficjalne przyjęcie z udziałem zaproszonych gości ze świata filmu oraz osobistości życia publicznego, które odbędzie się w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago) od godz. 17:30 do 19:30. W trakcie imprezy wystąpią znakomici amerykańscy muzycy, a goście wieczoru będą mogli obejrzeć specjalną wystawę.

Gala Otwarcia dostępna dla wszystkich widzów odbędzie się w niedziele, 10 listopada o godz. 15:00 w AMC Village Crossing 18.

Oficjalne zamknięcie festiwalu i ceremonia rozdania nagród odbędzie się w AMC Village Crossing 18 w niedzielę, 24 listopada o godz. 15:00. Na Galę Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiazują osobne zaproszenia.

W tym roku festiwal wraca do Kina Centrum Kopernikowskiego (5216 West Lawrence Ave., Chicago), które przez lata było jednym z głównych ekranów PFFA. To idealnie położone u zbiegu autostrad I-90 oraz I-94 historyczne kino zostało znacząco udoskonalone i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt DCP. Kino posiada obszerny płatny parking, a w pobliżu są inne miejsca parkingowe. Ponadto projekcje odbywać się będą w Kinie Galeryjnym (1112 Milwaukee Ave.), znanym z kultowego programu filmów dokumentalnych docsPace; kino to również posiada najwyższej jakości sprzęt cyfrowy, luksusowe fotele i nowoczesny system dzwiękowy. Wyselekcjonowane filmy będą również prezentowane w wybranych ośrodkach kulturalnych, szkołach i uniwersytetach stanu Illinois i Indiana.

Zaproszenia na Gale Otwarcia, Zamknięcia oraz karnety festiwalowe są już dostępne w sprzedaży, zaś bilety na pojedyncze seanse będzie można zakupić od 15 października br. Pełen program i kalendarz imprez 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce zostanie podany do wiadomości publicznej na około miesiąc przed rozpoczęciem imprezy.

Po szczegółowe informacje należy kontaktować się z biurem PFFA pod numerem: 773-486-9612 lub pod adresem pffamerica@pffamerica.com, a także odwiedzając oficjalna stronę festiwalu: www.pffamerica.org.

31 Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce jest możliwy w części dzięki wsparciu oficjalnych sponsorów imprezy m.in. Senatu RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Kopernikowskiej, Star-Tech Glass, AMC Theatres i Towarzystwa Sztuki.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt