31. FESTIWAL FILMU POLSKIEGO W AMERYCE RUSZA JUŻ JUTRO!
Już jutro, w sobotę, 9 listopada br. rusza FESTIWAL FILMU POLSKIEGO W AMERYCE, największa polska impreza filmowa na świecie poza granicami Polski. Festiwal trwać będzie do 24 listopada br. ze specjalną ceremonią wręczenia nagród 1 grudnia br. Blisko 80 filmów – fabularnych, dokumentalnych i animowanych – zostanie pokazanych w trzech głównych kinach, w szkołach i na uniwersytetach. Główne kina festiwalowe to: AMC Village Crossing 18 ( 7000 N. Carpenter Rd. (przy Central Ave.), Copernicus Center (5216 W. Lawrence Ave, (przy autostradzie I-90); Gallery Theatre (1112 N. Milwaukee Ave., nieopodal skrzyżowania z Ashland & Division Str.). Wszystkie kina posiadają bezpłatne parkingi.
Otwarcie VIP w sobotę odbędzie się w AMC Village Crossing 18 o godz. 20:00 i poprzedzi je przyjęcie VIP z udziałem specjalnych gości w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave.) od godz. 17:30 do 19:30. Popularne otwarcie w tym samym kinie odbędzie się w niedzielę, 10 listopada o godz. 15:00.
Wśród wielu znaczących tytułów, które znajdują się w programie 31-ej edycji są m.in.: BOŻE CIAŁO w reż. Jana Komasy, polski kandydat do Oskara w kategorii filmów obcojęzycznych, DOLINA BOGÓW w reż. Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem w roli głównej, PAN T. w reż. Marcina Kryształowicza z Pawłem Wilczakiem, SOLID GOLD w reż. Jacka Bromskiego z Januszem Gajosem i Andrzejem Sewerynem, SŁODKI KONIEC DNIA z Krystyną Jandą. W znakomitej sekcji dokumentów warto zwrócić uwagę na: THE DIVINE PLAN w reż. Roberta Orlando, PARAGWAJSKIE PASZPORTY w reż. Roberta Kaczmarka, TYLKO NIE MÓW NIKOMU w reż. Tomasza Sekielskiego, PRZYPADEK JOHANNY LANGEFELD w reż. Władysława Jurkowa i Geburg Rhode-Dahl, O ZWIERZĘTACH I LUDZIACH w reż. Łukasza Czajki czy HOLLYWOOD NAD WISŁĄ w reżz. Jacka Papisa.
Na projekcjach będą obecni wybitni aktorzy, reżyserzy i producenci, m.in.: Maria Sobocińska, Paweł Wilczak, Lech Majewski, Jacek Papis, Jarosław Boliński czy Filip Rymasza.
Festiwal dedykowany jest Milosowi Stehlikowi, przedwcześnie zmarłemu w tym roku wybitnemu promotorowi kina wschodnioeuropejskiego w Ameryce, wielkiemu przyjacielowi polskiego filmu.

Pelen rozklad projekcji festiwalu można znaleźć na stronie www.pffamerica.com Dodatkowe informacje mozna uzyskac pod numerem 773-486-9612.

Glownymi sponsorami 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce sa: Senat RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Star-Tech Glass, Fundacja Kopernikowska oraz Society for Arts.

Głównymi sponsorami medialnymi są Polskie Radio 1030 AM &104.7 FM., iTVN, Onet, Dziennik Zwiazkowy oraz Monitor.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt