pffa2019-color-pl

31 edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, jednej z największych imprez filmowych w Chicago, odbędzie się w dniach 9 – 24 listopada 2019 roku, w trzech kinach metropolii chicagowskiej. W programie tej imprezy znajdzie się blisko 70 nowych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji w większości z napisami angielskimi.

Jak co roku, zjadą do Chicago na spotkanie z publicznością liczne gwiazdy polskiego kina.

Oficjalna Gala Otwarcia festiwalu odbędzie się w nowoczesnym kompleksie kinowym AMC Village Crossing 18 (7000 N. Carpenter Rd.@ corner of Central Ave., Skokie) w sobotę, 9 listopada o godz. 20:00. Parking kina jest bezpłatny. Wszyscy widzowie tego wieczoru otrzymają cenne prezenty.

Uroczystą Galę Otwarcia VIP poprzedzi oficjalne przyjęcie z udziałem zaproszonych gości ze świata filmu oraz osobistości życia publicznego, które odbędzie się w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago) od godz. 17:30 do 19:30. W trakcie imprezy wystąpią znakomici amerykańscy muzycy, a goście wieczoru będą mogli obejrzeć specjalną wystawę.

Gala Otwarcia dostępna dla wszystkich widzów odbędzie się w niedziele, 10 listopada o godz. 15:00 w AMC Village Crossing 18.

Oficjalne zamknięcie festiwalu i ceremonia rozdania nagród odbędzie się w AMC Village Crossing 18 w niedzielę, 24 listopada o godz. 15:00. Na Galę Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiazują osobne zaproszenia.

Przez cały okres festiwalu będzie trwał plebiscyt na najciekawszy film fabularny i dokumentalny. Najciekawsze filmy otrzymają nagrody Złotych Zębów.

Pojedyncze bilety kosztują $18 na seanse filmów fabularnych i $12.00 na filmy dokumentalne. Szczególnie polecamy popularne karnety festiwalowe (ważne dla jednej osoby), które pozwalają na znaczne oszczędności. Karnet kosztuje $87.50 na 7 dowolnie wybranych filmów.  Karnety nie obejmują wieczoru otwarcia, zamknięcia i imprez specjalnych. Wszyscy goście gali otwarcia PFFA oraz posiadacze karnetów otrzymują bezpłatnie obszerny katalog festiwalowy.

Zaproszenia i bilety na seans otwarcia PFFA można nabywać przez internet ze strony festiwalowej (www.pffamerica.com), przez telefon płacąc kartą kredytową (tel. 773.486.9612), można też zamawiać w Towarzystwie Sztuki (1112 Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642), czeki należy wystawiać na: Society for Arts.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt