Obsada
Jack Black (Jan Lewan), Jenny Slate (Marla), Jason Schwartzman (Mickey), Jacki Weaver (Barb), J.B. Smoove (FBI Agent), Vanessa Bayer (Bitsy Bear), Robert Capron (David Lewan), Willie Garson (Lonny)

 

W ostatnich dekadach XX wieku Jan Lewan (Jan Lewandowski, pierwsze pokolenie polskich imigrantów), jest znany jako KRÓL POLKI. W Pennsylvanii, w środowisku zainteresowanycg polką, podróżujący ze swoim zespołem Jan jest sławny i lubiany. Ma grupę fanów, oddaną żonę, Marlę i lojalnego najlepszego przyjaciela, Mickeya. Jan jest radosny i ambitny, a jego niewinny uśmiech błyszczy na każdym kroku. Marzy on o „Polka Empire”, a sklep z pamiątkami w mini-centrum handlowym to dopiero początek. Aby się rozwinąć, potrzebuje pieniędzy, ale koncerty z zespołem i sklep nie wystarczą, by dojść do dużych pieniędzy. Kiedy dwoje starszych fanów słyszy o Jana ambicjach rozwoju, proszą o szansę zainwestowania w jego przyszłe imperium. Z początku niechętnie, ale szybko wyobrażając sobie nieskończone możliwości, Jan przystaje na propozycję. Ich pieniądze pomogą nie tylko jemu, on również im pomoże. Dwanaście procent! Właśnie tyle zapłaci im w odsetkach. Zapewnia tłumy starszych fanów, którzy chcą zainwestować, że wszyscy będą zwycięzcami. I są, każdy z nich. Aż do…

 

MAYA FORBES
Director and screenwriter. Born in 1968 in Cambridge, MA. Graduated from Harvard University. Wife of actor Wally Wolodarsky. She made her debut as a film director with “Infinitely Polar Bear.” Her other writing credits include the screenplay for “The Rocker” and many episodes of “The Larry Sanders Show”.

FILMOGRAPHY
2017    The Polka King
2014    Infinitely Polar Bear

 

POKAZY

AMC ROSEMONT
(9701 Bryn Mawr Ave.)

SOBOTA, 17/11/2018 19:30

2017, 95 min, USA
w jezyku angielskim

 

Direction/Reżyseria
MAYA FORBES

Script/Scenariusz
MAYA FORBES,
WALLACE WOLODARSKY

Cinematography/Zdjęcia
ANDREI BOWDEN SCHWARTZ

Art Direction/Scenografia
CARL SPRAGUE

Music/Muzyka
THEODORE SHAPIRO

Editing/Montaż
CATHERINE HAIGHT

Sound/Dźwięk                        

Produced by/Produkcja
SHIVHANS PICTURES, ELECTRIC DYNAMITE,
PERMUT PRESENTATIONS, RED HOUR FILMS

Producer/Producent
JACK BLACK

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt