PAN T., ZNAKOMITY NOWY FILM MARCINA KRYSZTAŁOWICZA NA ZAKONCZENIE 31. FESTIWALU FILMU POLSKIEGO W AMERYCE  W NIEDZIELE, 24 LISTOPADA 2019

PAN T., świetny, entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i publiczność zakonczonego własnie festiwalu filmowego w Gdyni nowy film w rez. Marcina Kryszalowicza (OBLAWA, PANI Z PRZEDSZKOLA) oficjalnie zakończy 31. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce w niedziele, 24 listopada br. Gala zamknięcia VIP odbedzie sie o godz. 3:00 po poludniu w kinie AMC Village Crossing, zas zamkniecie dostepne dla wszystkich widzow bedzie mialo miejsce tego samego dnia o godz. 5:30 po poludniu w kinie Copernicus Center. Na obu pokazach zapowiedzieli swoja obecnosc producent filmu oraz ekipa aktorska

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Zna to z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

Obok znakomitego, dawno niewidzianego na duzym ekranie Pawla Wilczaka w roli tytulowej w filmie wystepuja: Maria Sobocinska, Sebastian Stankiewicz, Jacek Braciak, Wiktor Zborowski, a w epizodach pojawiaja sie Jan Nowicki, Michal Urbaniak, Jacek Fedorowicz, Leszek Balcerowicz. Producentem filmu jest Jaroslaw Bolinski, Propeller Film.

Film trwa 104 minut i posiada angielskie napisy.

Polska premiera filmu jest przewidziana na 25 grudnia br. Film wejdzie do kin amerykanskich w maju 2020.

Wszyscy uczestnicy Gali Zamkniecia VIP, ktorej gospodarzem jest Star-Tech Glass Inc. otrzymaja atrakcyjne upominki ufundowane przez Star-Tech Glass i Society for Arts.

Bilety  na Uroczyste zakończenie można nabywac  TUTAJ, na zakonczenie w Centrum Copernikowskim TUTAJ na stronie internetowej www.pffamerica.com oraz telefonicznie pod numerem 773-486-9612.

Kino AMC Village Crossing miesci sie przy 7000 N. Carpenter Ave. (przy Touhy Ave.). Kino posiada obszerny bezplatny parking. Kino Copernicus Center znajduje sie przy 5216 W. Lawrence Ave. (przy zjezdzie na Lawrence Ave. z autostrady I-90); rowniez posiada duzy, bezplatny parking.

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce odbedzie sie od 9 do 24 listopada br. w trzech glownych lokalizacjach. W programie znajdzie sie ponad 80 filmow fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Festiwal dedykowany jest Milosowi Stehlikowi, przedwczesnie zmarlemu w tym roku wybitnemu promotorowi kina wschodnioeuropejskiego w Ameryce, wielkiemu przyjacielowi polskiego filmu.

Glownymi sponsorami 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce sa: Senat RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Star-Tech Glass, Copernicus Center oraz Society for Arts.

Głównymi sponsorami medialnymi są Polskie Radio 1030 AM &104.7 FM., iTVN, Dziennik Zwiazkowy, Monitor.

Contact Us

Jeśli masz szybkie pytanie, napisz do nas. Odpowiemy na nie wkrótce!

Not readable? Change text. captcha txt